24

Osteguna

SEKTORE

PARALELOAK

Artium Museoko Ekialde Goikoa Aretoa

16:00    Leihatila eta akreditazioak
16:30    Ateen irekiera
16:50     Sektore Paraleloen aurkezpena
17:00 – 18:30    Pattern, moda eta ilustrazioa

ATÄKONTU KOLEKTIBOA
“Nola aplikatu ilustrazioa pattern sektorean eta arropetan oinarritzat harturik arte garaikidearen arloan sortutako piezak”

ANNA EMILIA LAITINEN
“Nola ilustratu daitezkeen ingurunea eta natura objektuetara aplikatutako konposizioak sortzeko”

18:30 – 18:45    Atsedenaldia
18:45 – 19:45    Museoak eta ilustrazioa

CRISTÓBAL BALENCIAGA MUSEO FUNDAZIOA
“Nola izan daitekeen ilustrazioa modaren historiari buruzko erakusketa baten ardatza”

ABC MUSEOA
“Nola egin dezakeen lekua museo batek ilustrazio historiko eta garaikideko autoreentzat”

19:45 – 20:00     Atsedenaldia
20:00 – 21:30     Zinema, bideoklipak eta ilustrazioa

LYONA
“Nola aplikatu ilustrazioa eta collage-a arte-zuzendaritzan musika bideoklipen munduan”

JAVIER MARISCAL
“Nola iritsi ilustraziotik eta diseinutik animaziora benetako toki eta pertsonaietatik abiatuta”

22:00     Ate-itxiera

25

Ostirala

ILUSTRAZIO

MUNDUA

8:00     Akreditazioak eta ongi-etorri gosaria (PLAZA ARETOA)
9:00 – 9:45   Ongietorria (EMANALDI ARETOA)
10:00     Tailerren aurkezpena (EKIALDE GOIKO ARETOA)
11:00 – 13:00     TAILERRAK:
Miju Lee, William Grill, Jisu Choi, Miren Asiain Lora, Maria Luque
13:00 – 16:00     Bazkaria
16:00 – 18:00     TAILERRAK:
Miju Lee, William Grill, Jisu Choi, Miren Asiain Lora, Maria Luque
18:00 – 19:00     Kaferako etena
19:00 – 21:00     HITZALDIA: ARGENTINA:

Alexiev Gandman (ADA / FIL Buenos Aires) . Miren Asiain Lora . Manuel Rud (Limonero) . María Luque

21:00 – 23:00     Koktela eta Networking saioa ilustrazioaren munduarekin: MUSIKA eta free hitzorduak
Kontzertua jaia:

LESTER Y ELIZA (Euskadi)

23:00     Ate-itxiera

25

Ostirala

EDITORIAL

MUNDUA

9:00     Akreditazioak eta gosaria (PLAZA ARETOA)
10:15 – 10:30     Ongietorria editoreei eta HITZALDIA (EMANALDI ARETOA)
10:30 – 11:15     HITZALDIA:

Elisabeth Pérez Fernández (Euskal Irudigileak). Begoña Lobo eta Vicente Ferrer (Media Vaca). Peggy Espinosa (Petra Ediciones)
“Jardunbide egokiak egile-eskubideen arloan”

11:30 – 12:00     HITZALDIA:

Dolores Prades (Revista Emilia, Brasil)
“Editorearen erantzukizuna liburuak aro digitalean dituen erronka berrien aurrean”

12:10 – 12:40     HITZALDIA:

Sofía Noceti eta Juan Casal (Ediciones El Fuerte, Argentina)
“ Formatu editorial berriak. Fanzinea eta argitalpenetan ekonomizatzeko teknika artisauak”

12:50 – 13:30     HITZALDIA:

Imanol Otaegi (Etxepare). Joxean Muñoz. Marta Merino (Eusko Jaurlaritza, Euskadi)
“Laguntzak nazioartekotzeko eta itzulpenetarako, eta liburuaren inguruko sari eta dirulaguntzak Euskadin”

13:30 – 16:00     Bazkaria
16:00 – 16:30     HITZALDIA:

Beatriz Herráez (Artium, Euskadi)
“Artea eta liburua: instalaziotik katalogora”

16:40 – 17:10     HITZALDIA:

Giovanna Balllin (Corraini Edizioni, Italia)
“Bruno Munarigandik egile garaikidera. Nola editatu liburuak ikuspegi artistiko batekin, eta nola saldu beste begirada batzuen aurrean”

17:20 – 17:50     HITZALDIA:

Ainhoa Sanchez (Acción Cultural de España)
“Aukera berriak eta laguntzak: talentua inportatu eta esportatu”

18:00 -18:30     HITZALDIA:

Carina Diez Solari (La Joie De Lire, Suitza)
“Eskubideen salmenta atzerrian, lizitazioak eta obrak zabaltzeko aukera berriak”

19:00 – 20:00     Bisita gidatua Artium Museoan / Networking saioa editorialen munduarekin / Ilustrazioari buruzko konferentziak Streaming bidez
21:00 – 23:00     Koktela eta Networking saioa ilustrazioaren munduarekin: MUSIKA eta free hitzorduak
Kontzertua jaia:

LESTER Y ELIZA (Euskadi)

23:00     Ate-itxiera

26

Larunbata

ILUSTRAZIOAREN

MUNDUA

9:00 – 11:00     Tailerrak eta hitzordu profesionalak
11:00 – 11:30     Kaferako etena
11:30 – 13:30     HITZALDIA ERRESUMA BATUA:

William Grill . (Elkar Taldea) . Sam Arthur (Nobrow / Flying Eye Books) . Derek Brazell (AOI / Association of illustrators)

13:30 – 16:00     Bazkaria
16:00 – 18:00    Tailerrak eta hitzordu profesionalak
18:00 – 18:30     Tailerren itxiera eta lanen erakusketa
18:30 – 19:00     Kaferako etena
19:00 – 21:00     HITZALDIA HEGO KOREA:

Jisu Choi . Garikoitz Fraga (Editorial Belleza Infinita) . Miju Lee . Seoul Illustration Fair

21:00     Koktela, mokadutxoa eta Networking-a

22:00     Lehiaketetako epaimahaiaren ebazpena:

Pili Muñoz . Ainhoa Sánchez . Genis Rigol . Maite Caballero . Blanca Garaluce

23:00     Amaierako ekitaldia eta ate-itxiera
23:00 – 5:00    Kontzertua eta amaierako jaia:

The Garage

MI BUENAVENTURA (Euskadi) . COQO DJ (Italia)

Web orrialde honek Google Analytics-en _ga/_um cookie-ak erabiltzen ditu, 2 urtez iraunkorrak, bisita bakarren kontrolaren funtzioa gaitzeko, web gunearen nabigazioa errazteko helburuarekin. Nabigatzen jarraitzen baduzu, bere erabilerarekin ados zaudela ulertzen dugu. Gure Cookien erabilera Cookie-en politika irakurtzen baduzu, baimena baliogabetu eta informazio gehiago jaso ahal izango duzu.

ACEPTAR
Aviso de cookies